Kurallar

1. Yarışma Türkiye Atletizm Federasyonu yarışma kurallarına uygun olarak yapılacaktır.


2. Yarışma 18 yaşını doldurmuş kulüplü ve ferdi sporculara açık olacaktır.


3. Yarışma sırasında sporcuların yanında hiçbir özel aracın seyrine izin verilmeyecektir. Parkurdasadece görevli araçlar seyredebilecektir.


4. Yarışma ile ilgili gerekli sağlık, güvenlik ve ulaşım hizmetleri, yarışma parkurunun hazırlanması Devrek Belediyesi tarafından sağlanacaktır.


5. Yarışma (Yarı Maraton ve 10K Koşusu) saat 10.00’da, 3K Halk Koşusu saat 10.10’da başlayacaktır.


6. Organizasyon Devrek Belediyesi’ne ait olup, teknik konular Türkiye Atletizm Federasyonu ve Zonguldak Atletizm İl Temsilciliği denetimindedir.


7. Yarışmalara katılacak olanlar için göğüs numaraları ve chipler 09 Nisan 2022 tarihinde 10.00 – 18.00 saatleri arasında Devrek Meydanı’nda dağıtılmaya başlanacaktır. Dağıtım esnasında kimlik ibrazı zorunludur, başkası adına chip ve göğüs numarası teslimi yapılmayacaktır. Bu tarihte yarışma materyallerini alamayan sporcular yarışmaya katılamazlar. Saat 18.00’de Kültür Park’ta makarna partisi yapılacaktır.

Son Kayıt Tarihi 08 Nisan 2022 Saat 13:00’dır. Yarışma başvuru son tarihi olan 08 Nisan 2022 saat 13:00’e kadar internet sitesi üzerinden yarışma ücretini yatırmayanlara yarışma günü kesinlikle göğüs numarası, chip dağıtımı yapılmayacaktır.


8. Yarışmacı göğüs numarasını değiştirmeksizin ve iyi görülecek şekilde 4 adet çengelli iğne ile koşu formasının ön tarafında göğüs hizasında taşınmak zorundadır.


9. Göğüs numaralarının değiştirilmesi, katlanması, görünmez veya tanınmaz hale getirilmesi diskalifiye nedenidir.


10. Sonuçlar internet üzerinden yayınlanacaktır.


11. Yarışmaya lisansı 2022 vizeli olanlar, eğer vizesi yoksa sağlık raporu olanlar, sağlık raporu da yoksa taahhütname imzalayan sporcular kayıt yaptırabilir.

12. 3K Halk Koşusu ödülleri Devrek’te ikâmet eden katılımcılara verilecektir. Devrek dışından yarışmaya katılacak olanlara ödül verilmeyecektir.


13. Yarışmaya katılan sporcular kayıt sayfasında bulunan aşağıdaki beyanı okumuş ve kabul etmişsayılacaklardır.


Yukarıda yazısı olan ben, kendi adıma ve varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına, 10 Nisan 2022 tarihinde yapılacak olan “1. Ulusal Devrek Safder Kartoğlu Yarı Maratonu, 10K Koşusu ve 3K Halk Koşusu” öncesi ve sonrasında, aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir sakatlık ve hasar durumlarında organizatörlerin, organizasyonda görevli kişilerin, organizasyon temsilcilerinin, organizasyon sponsorlarının sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu; bu koşuya katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelimin olmadığını, bu koşu için fiziksel olarak yeterli olduğumu ve ayrıca şahsıma ait 10 Nisan 2022 tarihinde çekilmiş her türlü fotoğraf ve film kaydının, reklam dahil tüm yasal amaçlı kullanımlarına izin verdiğimi, organizasyona katılmak için kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir sebeple organizasyona katılmadığım takdirde bu kayıtta elde ettiğim haklarımı talep etmeyeceğimi beyan ediyorum.


14. “1.Ulusal Devrek Safder Kartoğlu Yarı Maratonu, 10K Koşusu ve 3K Halk Koşusu”nda mesuliyet tamamen katılımcılara aittir. Katılımcılar kayıt anında muvafakatname dolduracaklardır.

15. “1.Ulusal Devrek Safder Kartoğlu Yarı Maratonu, 10 K Koşusu ve 3 K Halk Koşusu”  bir koşu organizasyonu olup, kedi, köpek gibi hayvanlar ve bisiklet, motosiklet, paten ya da herhangi bir tekerlekli araçla katılıma izin verilmez. Katılımcıların organizasyona uygun spor kıyafeti ile gelmeleri gerekmektedir.  


Diskalifiye

Göğüs numarası başkalarına devredilemez. Yarış güzergâhından çıkılması, güzergâhın değiştirilmesi ve göğüs numarasının başkalarına devredilmesi diskalifiye olunmasına neden olur. Parkur üzerinde bulunan kontrol noktalarından geçmeyen sporcular diskalifiye edilir.


Kişisel Eşyalar

Sporcuların para, saat ve diğer değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir. Kayıp olan değerli eşyalardan organizasyon komitesi sorumlu değildir. Organizasyon komitesi, tüm katılımcıları kayıt formunda yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş sayar.

Sporcular yedek kıyafetlerini üzerinde göğüs numarası ile aynı numara bulunan çantalar ile Çanta Teslim Noktası’na teslim edecek ve yarışma bitiminde aynı yerden teslim alacaklardır.

Kayıtlar

1. Sporcuların katılacağı Yarı Maraton ve 10K koşularının kayıtları 10 Kasım 2021 tarihinden başlayarak 08 Nisan 2022 tarihinde saat 17.00’ye kadar olup, 100 TL kayıt ücretini ödeme şartıyla web sayfası üzerinden online olarak yapacaklardır. 20K ve 10K koşularına katılım ikisinin toplamında 1.000 (bin) kişi ile sınırlıdır.

2.  Kayıt esnasında doğum tarihi Ay/Gün/Yıl olarak girilecek, yaş gruplarında yarışma tarihi esas alınacaktır.

3. Halkımızın katılacağı 3K koşusunun kayıtları Devrek Belediyesi Zabıta İşleri Müdürlüğü tarafından 10 Kasım 2021 – 08 Nisan 2022 tarihleri arasında şahsen veya web sitesi üzerinden ücretsiz olarak alınacaktır. Belirtilen tarihler dışında ve yarışma günü kesinlikle kayıt yapılmayacaktır.


4. Kayıt bedeli ödenmiş kayıtların iptal edilmesi halinde veya herhangi bir nedenle yarışmaya
katılamama durumunda kayıt bedeli iade edilmeyecektir. Eksik ya da hatalı bilgi verenlerin tümsorumluluğu kendilerine ait olacaktır.

5. Göğüs numarası ve chip dağıtımı esnasında yarışmacılar, kimliklerini organizasyon komitesine göstermek zorundadırlar.

Teknik Bilgiler

1. Yarışma, Yarı Maraton 21K (21.100 metre), 10K (10.000 metre) ve 3K (3.000 metre) olup, yarışmacılar kayıt yaptırdıkları mesafeyi koşacaktır. Yarışma esnasında değişiklik talebinde bulunamazlar ve kayıt oldukları mesafede koşmazlarsa diskalifiye edilirler.


2. Yarışmalarda tasnifler Genel Klasman ve Yaş Grupları’na göre yapılacaktır.


3. Yarışma süresi 3 saat (180 dakika) olup; bu sürenin üzerine çıkan sporcuların görevli
araçlarla parkuru terk etmeleri (otobüse binmeleri) sağlanacaktır. Bu süreden (180 dakikadan) sonra yarışı bitiren, parkurda koşan sporcuların dereceleri dikkate alınmayacak, bu sporcular sıralamada yer alamayacaktır. Bu süreden sonra yetkililerin uyarılarını dikkate almayarak otobüse binmeyen sporcuların tüm sorumluluğu kendilerine aittir. Herhangi bir kaza ve olumsuz durumdanorganizasyon komitesi sorumlu değildir.


4. Ödül töreni saat 13.30-15.00 saatleri arasında varış yerinde yapılacaktır.


Su İstasyonları

5 – 10 ve 15. kilometrelerde.